Jiskru a šťávu dodá – hormonální jóga

Říj 3, 2023

Vše v našem těle ovlivňují hormony, jsou chemickými nositeli informací mezi jednotlivými součástmi organismu. Je-li jejich hladina vyrovnaná, vše funguje bez problémů, ovšem běda, dojde-li k nerovnováze. Ta může mít různé projevy.

Ženské pohlavní hormony, o kterých bude řeč, s námi cloumají v dospívání, v době menstruace, v období těhotenství, v šestinedělí. Pak s námi postupně začnou cloumat hormony našich dětí, ale to už je jiná kapitola. Nadbytek hormonů nám zkrátka dává pěkně zabrat, jejich nedostatek bývá ovšem ještě horší.

U žen se projevuje například premenstruačním syndromem, kožními problémy, nepravidelnou či bolestivou menstruací, neplodností, nízkým libidem, nedostatkem energie, v době menopauzy pak návaly horka, nespavostí a emoční nestabilitou.

Hormony je zkrátka třeba zkrotit a vyladit. Kdo dává přednost přirozené cestě k ozdravení těla před prášky, je na správné adrese. Hormonální jógová terapie, jejíž autorkou je brazilská psycholožka Dinah Rodrigues, to dokáže.

Vychází z hathajógy, kundaliní jógy a tibetské práce s energií. Je to takové čarování s mocným účinkem. Až začnete cvičit, dáte mi za pravdu. Sestava hormonální jógy vám zabere 30 – 45 minut, je nutno ji cvičit 3x – 4x týdně.

Odměnou bude nejen odstranění nepříjemných projevů nevyrovnané hormonální hladiny, ale také krásně vymodelované ženské křivky, zvýšená vitalita a vůbec radost ze života! Každý druhý den si budete užívat dostaveníčka sama se sebou a hýčkat se.

Pokud jste jógu nikdy necvičila, vůbec se neobávejte, většina žen na mých kurzech se setkává s jógou poprvé a sestavu zvládá bez problémů. Se cvičením je dobré začít od 35. roku věku, protože tehdy se již začíná hladina ženských hormonů v našem těle snižovat.

Nedávno mi řekla jedna žena krásnou větu: „Na ženách, které cvičí hormonálku, je to poznat. Mají takovou jiskru v oku a jsou takové šťavnaté, a to chci taky!“ 

Další články

Vezměte oči na 3D procházku

Vezměte oči na 3D procházku

Využijme každé příležitosti k procházce v přírodě, brýle nechme doma, pokud je to jen trochu možné. Jakmile si totiž připustíme možnost, že náprava zraku je možná, jsme již na cestě ke...

číst více
Také máte krátké ruce?

Také máte krátké ruce?

Pak za to může presbyopie, nepříliš lichotivě nazývaná stařecká vetchozrakost, je tedy nabíledni, že souvisí s věkem. Při ní dochází ke snížení pružnosti oční čočky v souvislosti...

číst více