• Osvoboďte své oči od brýlí
    a kontaktních čoček

Zlepšení zraku

Zrak je možné zlepšit přirozenou cestou, klíčem je uvolnění mysli a relaxace očí. Je to dovednost, kterou je třeba se naučit, jako každou jinou.

Základem je metoda Williama Batese, rozpracovaná Meirem Schneiderem a ostatními pokračovateli Batesova díla. Wlliam Bates byl americký oční lékař, který objevil souvislost výskytu očních vad s návykovým namáháním očí a také s psychickým napětím. Díky jednoduchým technikám pak dokázal pomoci tisícům lidí získat opět dobrý zrak.

Kličem k nápravě zraku je uvolnění a relaxace očí. Metoda komplexně pracuje se všemi částmi zrakového systému, cviky jsou přirozené a snadno je lze zařadit do běžného denního režimu. Nejedná se o cviky v klasickém smyslu slova, jde vlastně o návrat k přirozenému způsobu vidění, který nám byl vlastní v dětství, a o nabourání stereotypů.

Až se spolu vydáme cestou zlepšování Vašeho zraku, buďte připraveni na velká překvapení a hodně zábavy. Pokud kladně odpovíte na některou z následujících otázek, je metoda vhodná právě pro vás:

  • Nosíte brýle nebo kontaktní čočky?
  • Míváte často unavené či suché oči?
  • Trávíte hodně času u počítače?
  • Trpíte dalekozrakostí, krátkozrakostí, presbyopií, amblyopií, astigmatismem, makulární degenerací, zeleným či šedým zákalem, bolestmi hlavy a migrénami?
  • Máte sklivcové zákalky?
  • Zvažujete operaci očí?
  • Máte zrak dobrý a chcete si jej zachovat a povýšit na nadprůměrný?

Jakou formou si metodu zlepšení zraku osvojit?

JEDNODENNÍ SEMINÁŘ ZDRAVÉ OČI

Zábavnou a praktickou formou zlepšíme spolupráci obou očí, periferní vidění, vidění za tmy a šera, adaptaci na světlo, naučíme se oči účinně uvolňovat. Součástí semináře je procházka v přírodě s nácvikem jednotlivých technik. Zaměříme se i na zmírnění dopadu práce u počítače na náš zrak. V ceně kurzovného jsou i děrované brýle, skvělá pomůcka, která pro vás možná bude velkým překvapením. Skripta s detailním popisem cviků v ceně kurzovného jsou samozřejmostí. Seminář probíhá ve vypsaných termínech o víkendu (sobota či neděle) v době od 9 do 16 hod. s hodinovou přestávkou na oběd.
Cena v rozmezí 1200 – 1500 Kč

DVOUDENNÍ VÍKENDOVÝ SEMINÁŘ ZDRAVÉ OČI

Obsah semináře je shodný s jednodenním seminářem, ovšem díky většímu časovému prostoru se můžeme detailněji věnovat nácviku jednotlivých technik, v klidu a bez stresu, který je jednou z příčin zhoršeného vidění. Dopřejeme si dvouhodinovou noční procházku, která bude příjemným a pro mnohé z nás překvapivým zážitkem. Probereme i téma správné stravy pro zdravé oči. Ostatně si společně několik zdravých jídel uvaříme. K dispozici totiž budeme mít nový a prostorný venkovský dům uprostřed Brd, v krásné a čisté přírodě. Víkendový seminář ve vypsaných termínech od soboty (od 9 hod.) do neděle (do 17 hod.)., ubytování a stravování zajištěno
Maximální počet účastníků: 8
Cena: kurzovné 2200 Kč, cena za ubytování a stravování bude upřesněna

PRAKTICKÁ PŘEDNÁŠKA - JAK SI ZACHOVAT DOBRÝ ZRAK U POČÍTAČE

Přednáška je vhodná pro všechny z nás, kteří tráví většinu pracovní doby před zářícím monitorem a chtějí zmírnit negativní důsledky této téměř dokonalé strnulosti na své zdraví. Ne náhodou si na potíže se zrakem způsobené prací na počítači stěžuje až 75 % osob! Zaměříme se na uvolnění napětí v obličeji a očích, rozpoznání negativních návyků a jejich nahrazení návyky prospěšnými, ergonomii pracovního místa, jednoduché a časově nenáročné techniky uvolňující a oživující oči, prevenci syndromu suchých očí a syndromu karpálního tunelu. V ceně kurzovného jsou i děrované brýle, skvělá pomůcka, která pro vás možná bude velkým překvapením. Skripta s detailním popisem cviků v ceně kurzovného jsou samozřejmostí. Pojato ryze prakticky, efektivně a zábavnou formou, s důrazem na eliminaci a prevenci stresu. Přednáška probíhá v době od 9 do 13 hod. či v jiném dohodnutém termínu. Vhodné pro všechny, kteří pracují na počítači. Určeno firmám, kterým záleží na zdraví svých zaměstnanců! Vhodné i jako součást teambuildingu.

POJĎME SI NÁŠ ZRAK ROVNOU VYZKOUŠET

Procvičíme si fúzi, což je schopnost našeho zrakového systému spojit dva obrazy (z pravého a levého oka) v jeden vjem.

obrázek na procvičení

Obrázek na monitoru by měl být v úrovni Vašich očí a v běžné vzdálenosti, z jaké jste zvyklí pracovat na počítači. K obrázku na monitoru přibližte vztyčený ukazováček a zaměřte se na jeho špičku, tu stále pozorujte. Ukazováček pak pomalu přibližujte k očím a vnímejte, jak se obrazce na monitoru začínají pohybovat v závislosti na pohybu ukazováčku. Naším cílem je vytvořit mezi kolečkem a srdíčkem třetí objekt, který vznikne překrytím obou obrázků, tedy něco jako dva v jednom, srdíčko by se mělo objevit v prostředním kruhu kolečka. Zaměřujte se na vytvořený prostřední obrázek a vnímejte oba postranní. Snažte se tento vjem udržet co nejdéle, experimentujte se vzdáleností očí od monitoru. Špička ukazováčku je jen pomůcka, která nám pomůže zfúzovat, jakmile vytvoříte prostřední obrazec, již mu nemusíte věnovat pozornost. Dýchání a mrkání Vám pomůže vytvořený objekt udržet. Podařilo se?

Prohlédnout kurzy

Kontakty:

Ing. Yvona Švecová

ANIMULA, spol. s r. o.
IČ 03158497
DIČ CZ03158497

CAPTCHA ImageRefresh Image